ورق استیل 304 مات

فولاد ضد زنگ معنایی مترادف با استحکام، طول عمر و مقاومت خوردگی است. امروزه انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ در بخش های مختلف صنایع و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی مشخصات ورق استنلس استیل و خواص های متنوع آن ها می تواند بحثی چالش برانگیز برای فعالان در این حوزه باشد. قیمت ورق استیل 304 مات یکی از پرسش هایی است که توسط صاحبان صنایع و کارخانجات روزانه مطرح می شود.

معرفی ورق استنلس استیل

ورق استیل مانند تمامی فولادها از عناصر مختلفی تشکیل شده است. ورق استنلس  استیل آلیاژی از آهن، کربن، کروم و مقادیر کمی از فلزات دیگر است، تفاوت ورق استیل با فلزات دیگر کروم موجود در آن می باشد. افزودن کروم به فولاد ضد زنگ خواص مطلوبی از جمله مقاومت در برابر خوردگی و ظاهر درخشان به مقطع می دهد.

هنگامی که فولاد معمولی با منبع اکسیداسیون مانند آب تماس پیدا می کند، آهن موجود در فولاد ، الکترون های خود را از بین می برد  و اکسید آهن را تشکیل می دهد که بیشتر به عنوان زنگ شناخته می شود. در مقابل، کروم موجود در فولاد ضد زنگ به ایجاد یک لایه محافظ کمک می کند که واکنش پذیری فولاد را بسیار کمتر و از آن در برابر خوردگی محافظت می کند.

فولاد ضد زنگ انواع مختلفی دارد که بر اساس ترکیب شیمیایی موجود در آن متفاوت است. محتوای کربن، محتوای کروم و محتوای فلزات دیگر مانند نیکل و مولیبدن، انواع مختلف فولادهای ضد زنگ را از هم متمایز می کند و آن ها را برای عملکردهای مختلف مناسب می کند.

ورق استیل 304 مات چیست؟

در بین گریدهای مختلف فولاد ضد زنگ، ورق استیل 304 دارای فروش و محبوبیت بالایی در بازار است. استیل 304 یکی از اعضای خانواده آستنیتی فولادهای ضد زنگ است که علاوه بر محتوای کروم دارای نیکل نیز می باشد. ورق استیل 304 دارای حداقل 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل است، به همین دلیل به آن فولاد 18/8 نیز معروف است. این یک ترکیب منحصر بفرد و متعادل است که سبب ایجاد خواص محبوب در این گرید شده است. این ویژگی ها به فولاد ضد زنگ 304 اجازه می دهد تا عملکرد عالی را در عین حفظ هزینه معقول ارائه دهد.

 • ظاهری زیبا
 • تمیزکاری و نگهداری آسان
 • مقاومت زنگ زدگی و خوردگی
 • مقاومت حرارتی
 • خواص غیر مغناطیسی (نگیر)

خواص ها و تاثیر آن بر قیمت ورق استیل 304 مات

ورق استیل 304 به صورت رول و شیت در بازار عرضه می شود. به دلیل استقبال بالا و ویژگی های مطلوب، میزان عرضه این مقطع در بازار بالا است که سبب تنوع اندازه و ابعاد شده است. در ادامه به برخی از خواص های ورق استیل 304 خواهیم پرداخت.

مقاومت خوردگی

فولاد ضد زنگ 304 به دلیل محتوای کروم موجود در خود مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارا است. تنها امکان خوردگی حفره ای و شکافی در محیط های کلرید این مقطع را تهدید می کند. همچنین ترک خوردگی تنشی در فولاد ضد زنگ 304 در دمای بیش از 60 درجه سانتی گراد رخ می دهد.

مقاومت حرارتی

ورق استیل 304 قابلیت کاربرد در دمای بالا بدون از دست دادن ساختار و خواص خود را بهرمند می باشد. فولاد ضد زنگ 304 در سرویس متناوب تا 870 درجه سانتی گراد و در سرویس مداوم تا 925 درجه سانتی گراد مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون دارد. با وجود این مقاومت، همواره توصیه می شود از ورق استیل 304L برای کاربرد در دمای بالا استفاده شود.

کاربردهای ورق  استنلس استیل 304 مات

خواص مطلوب ورق استیل 304 سبب استفاده بالا از این مقطع در ساختمان، صنعت پزشکی، صنایع دارویی و شیمیایی، خودروسازی و… شده است. در ادامه به برخی از مهم ترین کاربردهای ورق استنلس استیل 304 خواهیم پرداخت.

 • تولید سینک ظرفشویی
 • ساخت لوازم خانگی و آشپزخانه
 • خودروسازی
 • صنایع پزشکی و دارویی
 • صنایع شیمیایی
 • تصفیه خانه ها
 • تجهیزات و دستگاه های تولید نوشیدنی

قیمت ورق استیل 304 مات

ورق استیل به صورت مات و براق تولید و در بازار عرضه می شود. ورق استیل 304 براق به دلیل ظاهری زیبا و جذاب از فروش بیشتری در بازار برخوردار می باشد. نوع مات ورق استیل دارای ظاهری کدر است که دارای کاربرد خاص خود می باشد. از مهم ترین کاربرد استیل 304 مات می توان به تولید سینک ظرفشویی و انواع قابلمه اشاره کرد. برای استعلام قیمت ورق استیل 304 مات به جدول سایت کاسپین استیل مراجعه کنید.

قیمت روز ورق استیل 304 مات

ورق استنلس استیل 304 یک محصول  وارداتی است که تولید آن در کشور با محدودیت های زیادی رو به رو می باشد. به همین دلیل بخش اعظمی از نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود که از دلایل مهم التهاب قیمت آن در بازار آهن آلات می باشد. شرکت کاسپین استیل عرضه کننده انواع مقاطع فولادی و ورق استنلس استیل در سایز و برندهای مختلف است. برای دریافت لیست محصولات و استعلام موجودی با کارشناسان بخش فروش شرکت کاسپین استیل در تماس باشید.

دلایل نوسانات قیمت ورق استنلس استیل 304 مات

قیمت مقاطع فولادی و ورق استیل با توجه به شرایط ارزی، قیمت مواد اولیه، میزان عرضه و تقاضا، هزینه حمل و نقل، هزینه گمرکی و… در حال نوسان می باشد. از آنجایی که ورق استیل یک محصوول وارداتی است، قیمت آن وابستگی زیادی به شرایط ارزی در کشور دارد. در صورتی که قیمت ارز دچار نوسانات شود به دنبال آن قیمت ورق استیل نیز افزایش خواهد یافت.

خرید ورق استیل 304 مات

رویه خرید از شرکت کاسپین استیل بسیار آسان و در راستای ارائه خدماتی مطلوب به مشتریان عزیز می باشد. برای خرید ورق استیل 304 مات با واحد فروش شرکت کاسپین استیل تماس گرفته و استعلام قیمت و موجودی کنید. کارشناس ابتدا اطلاعات هویتی شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا (ورق)، جنس (استیل 304) و… را از شما درخواست می کند. سپس فرایند خرید حضوری و غیرحضوری ورق استیل را برای شما شرح خواهند داد.

 

هیچ محصولی یافت نشد.