پروفیل درب و پنجره

بسیاری از فعالان در صنعت ساخت و ساز و ساختمان قیمت پروفیل درب و پنجره را روز به روز دنبال می‌کنند؛ زیرا امروزه این نوع پروفیل‌ها کاربردهای بسیار زیادی در ساخت درب و پنجره دارند. پروفیل‌های درب و پنجره در جنس‌های مختلفی تولید شده و تفاوت قیمت میان انواع این پروفیل‌ها عمدتاً به تفاوت جنس آنها برمی‌گردد. کاسپین استیل یکی از بهترین فروشندگان و عرضه کنندگان پروفیل درب و پنجره در ایران است که این خدمات را به تمام خریداران پروفیل درب و پنجره ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات درباره این نوع پروفیل‌ها کافی است با ما همراه شوید! ما سعی کرده‌ایم در این مطلب نکاتی را که قبل از خرید باید بدانید در اختیارتان قرار دهیم.

مناسب‌ترین پروفیل درب و پنجره برای خرید کدام است؟

برای انتخاب بهترین پروفیل درب و پنجره برای خرید، لازم است تا با ویژگی‌ها و کاربردهای هر کدام از این نوع پروفیل‌ها آشنا شوید. دانستن این کاربردها به شما کمک می‌کند تا بتوانید تشخیص دهید که تفاوت قیمت این پروفیل‌ها از کجا ناشی می‌شود و آیا خرید گران‌ترین مدل این پروفیل‌ها برای شما به صرفه می‌باشد یا خیر.

انواع پروفیل درب و پنجره

تقسیم بندی پروفیل‌های درب و پنجره به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. این نوع پروفیل‌ها را می‌توان بر اساس جنس، سایز، نوع و ابعاد تقسیم بندی کرد. برای مثال، از انواع مختلف این پروفیل‌ها می‌توان به پروفیل چهارچوبی، پروفیل سپری، پروفیل لنگه دری و چهارچوب فلزی فرانسوی اشاره کرد. همچنین این پروفیل‌ها را از نظر ضخامت نیز می‌توان دسته‌بندی کرد که یکی از پرفروش‌ترین و مهم‌ترین پروفیل‌های درب و پنجره از نظر ضخامت، پروفیل با ضخامت ۲ می‌باشد.

مهمترین پروفیل‌های درب و پنجره بر اساس جنس پروفیل عبارتند از:

  • پروفیل درب و پنجره آلومینیوم
  • پروفیل درب و پنجره یو پی وی سی
  • پروفیل درب و پنجره فولادی

در ادامه شما را با کاربردها و ویژگی‌های هر یک از نوع پروفیل ها آشنا خواهیم کرد.

پروفیل درب و پنجره آلومینیوم

پروفیل‌های آلومینیومی یکی از پرفروش‌ترین انواع پروفیل درب و پنجره می‌باشند. این نوع پروفیل‌ها وزن بسیار کمی داشته و در عین حال مقاومت بسیار بالایی نیز دارند.

پروفیل درب و پنجره upvc

پروفیل‌های upvc همانند همتای آلومینیومی خود، از جمله محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پروفیل‌های درب و پنجره موجود در بازار هستند و عمدتاً خرید پروفیل درب و پنجره از میان یکی از این دو مدل انجام می‌شود. پروفیل‌های یو پی وی سی نیز دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر اکسید شدن، گرما و نور بوده و فشارهای مختلف آب و هوایی را می‌توانند تحمل کنند.

پروفیل‌های درب و پنجره فولادی

این نوع پروفیل‌ها را از ورق‌های سرد و گرم فولادی می‌سازند و کیفیت آنها، به ورقی که در ساخت این نوع پروفیل‌ها به کار رفته است بستگی دارد. در مجموع پروفیل‌های فولادی برای ساخت درب و پنجره کاربرد کمتری نسبت به دو مدل قبلی یاد شده دارند.

 سایزهای مختلف پروفیل درب و پنجره

معمولا سایز پروفیل‌های درب و پنجره را به صورت یک عدد سه رقمی اعلام می‌کنند که عدد اول نمایانگر اندازه، عدد دوم نمایانگر طول و عدد سوم نمایانگر ضخامت پروفیل می‌باشد.

برای مثال ابعاد پروفیل‌های درب و پنجره upvc بین ۲.۳ تا ۸.۲ میلیمتر می‌باشد. ضخامت این نوع پروفیل‌ها بین 0.9 تا 2.5 میلی‌متر و طول آنها بین ۶ تا ۱۲ متر می‌باشد. پروفیل‌های پنجره upvc دارای لبه های گرد یا لبه تیز می‌باشند؛ ابعاد مدل لبه گرد بین ۳۰ تا ۱۴۰ میلی‌متر می‌باشد و ابعاد مدل لبه تیز بین ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود.

پروفیل‌های upvc در مدل پروفیل نبشی نیز تولید می‌شوند که به شکل حرف ال و حرف وی می‌باشد.

همچنین پروفیل‌های لنگه دری یو پی وی سی نیز ضخامتی در حدود ۲ تا ۴ میلی‌متر داشته و طول آنها نیز بین ۶ تا ۱۲ میلی‌متر می‌باشد.

وزن پروفیل‌های درب و پنجره چقدر است؟

وزن پروفیل‌های درب و پنجره بر اساس فرمول زیر محاسبه می‌شود:

وزن پروفیل درب و پنجره مساوی است با: وزن مخصوص پروفیل بر حسب کیلوگرم * طول پروفیل * تعداد پروفیل

برای مثال اگر طول یک پروفیل ۶.۶ سانتی‌متر و وزن آن ۲۵ کیلوگرم باشد، وزن هر شاخه آن برابر با ۱.۶۵ صدم کیلوگرم خواهد بود.

وزن پروفیل درب و پنجره چه کارکردی دارد؟

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید پروفیل‌های درب و پنجره باید به آن دقت کرد، وزن این نوع پروفیل‌ها می‌باشد. تخمین دقیق وزن پروفیل‌ها می‌تواند به مهندسین ساختمان تخمین دقیق‌تری از وزن ساختمان و نیروی وارد بر پنجره‌ها بدهد. این خود معیار مهمی در انتخاب نوع پروفیل درب و پنجره برای نصب در ساختمان است.

برای مثال هر چقدر یک پروفیل سنگین‌تر باشد در برابر بارهای خارجی ساختمان مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد و همینطور دستگاه‌های سنگین‌تری نیز برای نصب آن مورد نیاز است. اما اگر یک پروفیل سبک باشد، طبعاً عملکرد آن نسبت به پروفیل سنگین ضعیف ‌تر بوده و مقدار بار کمتری را می‌تواند تحمل کند.

برای خرید پروفیل درب و پنجره از کاسپین استیل چه باید کرد؟

اگر شما قصد خرید پروفیل درب و پنجره را دارید، به صفحه درستی آمده‌اید! کاسپین استیل یکی از مهمترین فروشندگان پروفیل درب و پنجره در ایران است و شما می‌توانید خرید انواع پروفیل‌های درب و پنجره را از طریق سایت کاسپین استیل یا با مراجعه به یکی از دفاتر کاسپین استیل در تهران یا مشهد انجام دهید. همچنین شما می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما در سایت کاسپین استیل نسبت به قیمت روز پروفیل درب و پنجره اطلاعات کاملی پیدا کرده و با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید.

هیچ محصولی یافت نشد.