loader

شکل دادن فلزات

منتشر شده در 3 تیر 1397

در فرایند شکل دادن فلزات روش های مختلفی برای تهیه محصول به صورت نهایی به کار برده می بشود  این روش های شامل نورد اهنگری اکستروژن پرس کاری چرخشی چرخشی برشی انفجاری الکترو مغناطیسی الکترو هیدرولیکی و ........... می باشند که برخی از مهمترین روش ها در ذیل بررسی می گردند .

  • نورد ( غلتک کاری)

قسمت اعظم فولادی که در کارخانه های فولاد سازی به صورت شمش تهیه می گردد توسط دستگاه های نورد به ورق تیر اهن تسمه های فولادی ریل انواع پروفیل لوله و سیم تبدیل می شود دستگاه نورد به طور ساده و ابتدای از دو غلتک استوانه ای که روی هم قرار گرفته اند تشکیل شده است استوانه های مذکور به وسیله موتورها در جهت عکس یک دیگر حرکت دورانی نموده و به دین تریبت اگر شمش بین آنها هدایت گردد استوانه ها انهارو گرفته و از شکاف بین خود عبور میدهند در اثر این عمل جسم پهن و طویل می شود با انجام این عمل به دفعات و نزدیک کردن استوانه ها به یکدیگر جسم پهن تر نازکتر و طویل تر خواهد شد .

محصولات نورد شامل میلگرد میل چهار گوش تسمه باریک نبشی تیر آهن ناودانی ریل ورق و صفحه های فولادی با زخمات های متفاوت لوله های بدون درز و با مقاطع دایره ای بیضی و چند ظلعی می باشند .

  • آهنگری (فورجینگ)

عملیات اهنگری توسط ضربه چکش یا دستگاه پرس انجام می پذیرید این روش شامل کار روی فلز توسط چکش کاری یا پرسکاری تا حصول شکل نهایی با قالب یا بدون قالب است . چکش کاری به دو روش دستی و ماشینی قابل انجام است که امروز اکثرا چکش های ماشینی به کار گرفته می شوند . این چکش ها با بخار و هوای فشرده کار می کند و با اعمال ضربه های سنگین چکش کاری قطعات را انجام میدهند برای ساخت قطعات سنگین نیز از دستگاه های پرس استفاده می شود

قطعاتی چون محور کشتی ها میلنگ ها لوله های توپ دیگ های بخار و غیر توسط پرس کاری تهیه می گردند امروز برای خم کاری و شکل دادن ورق در صنایع کشتی سازی نیز از پرس استفاده می شود .

  • اکستروژن ( حدیده کاری )

اکستروژن فرایندی است که به وسیله آن میتوان قطعات واشکالی را تولید نمود که تقریبا با هر روش ساخت دیگری غیر ممکن می باشد در این روش فلز را تحت تاثیر نیروی زیاد وارد قالبی نموده و به شکل مورد نظر ( لوله سیم و مقاطع مخصوص) بیرون می آوردند آلومینویم سرب روی قلع و برخی از فولاد ها از جمله موادی هستند که تحت فرایند اکستروژن قرار می گیرند .

  • کشیدن

کشیدن عبارت است از امتداد  دادن و کشیدن ورق برای تولید اشکال با سطوح مختلف در این روش ورق فلزی حداقل در یک جهت کشیده شده و در جهات دیگر فشروده می شود این فرایند می تواند به صورت کشیدن قطعه از درون قالب نیز ( بر خلاف اکستروژن ) انجام پذیرد قطعاتی نظیر لوله اهی بدون درز قطعات سقف اتومیبیل و پوکه فشنگ  ظروف حلبی  ماهیتابه ها به این روش تولید می شوند .

  • جوشکاری

به طور کلی جوشکاری عمل اتصال دادن قطعات فلزی به یک دیگر توسط گرم کردن محل های تماس تا حالت ذوب و خمیری است که اتم های هر دو قطعه فلز در منطقه جوش در هم نفوذ کرده و پس از سرد شدن اتصال محکمی ایجاد می نماید برای ایجاد حالت ذوب یا خمیری انرژی های اکتریکی و شمیایی به عنوان منابع حرارتی به کار برده می شوند برای تامین این انرژی ها از ژنراتور یا اشتعال مخلوط از گاز های سوختنی نظیر اسیتیلن هیدروژن گاز های طبیعی استغاده می گردد بسته به نوع جوشکاری به ابراز های دیگری نظر الکترود انبر جوشکاری ماسک و غیره نیاز می باشد الکترود مفتول فلزی می باشد که جنس ان به دو نوع فلز جوش دادنی بستگی دارد اطراف این مفتول از ترکیب شیمیایی مختلف پوشیده شده تا از نفوذ اکسیژن ازت و هیدروژن در منطق ذوب یا خمیری جلوگیری کنند فلزات مصرفی در الکترود ها و سیم جوش ها عموما انواع فولاد ها چندن ها و فلزات غیر آهنی مانند مس برنج برنز و آلومینویم می باشد جوش کاری و لحیم کاری از هنر های قدیمی محسوب شده و در زمان های گذشته توسط رومیان برای اتصال ذرات طلا به کار گرفته می شود امروز روش های متعددی به کار برده می شوند که به چهار گروه جوش کاری فشاری ذوبی زرد و لحیم کاری میشود از مهمترین روش ها عبارتند از جوش کاری با قوس الکتریکی جوش گاز جوش اهنگری جوش القایی جوش مقاوتی لحیم سخت و نرم .

  • ماشین کاری

فرآیند ماشین کاری عبارت است از شکل دادن مواد توسط تراش و برش می باشد . این عمل به وسیله ابزار ها و ماشین های تراش و برش انجام می گیرد . مقداری که از قطعه اولیه برداشته می شود تا قطعه صیقلی و نهایی ایجاد گردد ، اصطلاحا تراش خورر نامند . به منظور رعایت مسائل اقتصادی ، مقدار تراش خور باید حداقل باشد تا مصرف فلز و هزینه های تراشکاری کاهش یابد . در برشکاری نیز برای برش و جدا کردن از دو نیروی متقابل استفاده می شود . این نیرو ها توسط دو تیغه اعمال شده که با نیروی کافی موجب از هم گسیختگی و شکت فلز می گردند . در ماشین کاری قطعات بر حسب نوع کار از ماشین های تراش ، فرز ، مته صفحه تراش ، کله زنی ، سنگ زنی ، استفاده می شود که معمولا این قطعات خود محصول فرآیند های ریخته گری ، آهنگری ، نورد و ...... می باشند .  

ورود به پنل مدیریت