loader

نصب جرثقیل دروازه ای فولاد مبارکه

منتشر شده در 1 خرداد 1397

طول کلی پل جرثقیل دروازه‌ای نصب شده در سایت انبار روباز ناحیۀ نورد گرم ۸۱متر، دهانه یا همان فاصلۀ بین ۲ ستون ۵/۳۵متر و کنسول یا قابلیت باربرداری و بارگیری خارج از ستون نیز در هر طرف ۱۵متر است

مدیر اجرای پروژه  های جنبی و پشتیبانی فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر گفت: عملیات ساخت، نصب و راه اندازی این جرثقیل با توجه به سیاستهای فولاد مبارکه در راستای توسعۀ صادرات و رفع مشکلات و محدودیتها درزمینۀ بارگیری ریلی محصولات انجام شد.

در همین زمینه مجید نصیری، رئیس اجرای پروژه‌های ایمنی، اطفای حریق و محیط زیست فولاد مبارکه نیز در این باره اظهار داشت: طول کلی پل جرثقیل دروازه‌ای نصب شده در سایت انبار روباز ناحیۀ نورد گرم ۸۱متر، دهانه یا همان فاصلۀ بین ۲ ستون ۵/۳۵متر و کنسول یا قابلیت باربرداری و بارگیری خارج از ستون نیز در هر طرف ۱۵متر است که با احتساب مسیر حرکت طولی ۲۰۰متری کنونی، فضای انبارشی معادل ۱۳۰۰۰مترمربع را تا ارتفاع ۱۰متری ایجاد کرده است و این فضا در آینده و با ادامه یافتن ریلهای طولی قابلیت افزایش دارد.
مهدی خسرویان کارشناس اجرای پروژۀ نصب جرثقیل نیز در همین زمینه افزود: ظرفیت این جرثقیل ۴۱تن در زیر قلاب است و قابلیت بلند کردن بار با سرعت ۳۰متربردقیقه، حرکت عرضی ۱۰۰متربردقیقه و حرکت طولی ۸۰متربردقیقه را داراست. اپراتور جرثقیل در کابین مخصوص که به ترولی متصل است کار هدایت جرثقیل را بر عهده دارد. وزن کلی این جرثقیل غول‌پیکر در حدود ۵۰۰تن است و قلاب آن به گونه‌ای طراحی شده که امکان جابه‌جایی کانتینر، اسلبهای فولادی و کویل ورق را دارا باشد؛ این در حالی است که با توجه به سرعتهای حرکتی بسیار بالا، این جرثقیل از سیستم مکانیکی ضدپاندولی (mechanical anti swing) نیز بهره میبرد.
وی خاطرنشان کرد: عملیات زیرسازی شامل ۳۶۰۰مترمکعب خاکبرداری و ۳۰۰۰مترمکعب بتن‌ریزی مسلح با مقاومت فشاری ۲۱۰ کیلوگرم بر سانتیمترمربع به طور همزمان با حمل قطعات جرثقیل به فولاد مبارکه صورت گرفت.

جرثقیل نصب شده جزو به روزترین و مدرنترین جرثقیل‌های دروازه‌ای دنیا و بزرگترین جرثقیل دروازه‌ای در ایران است.

ورود به پنل مدیریت