loader

گرید 430 استنلس استیل

منتشر شده در 14 فروردین 1397

خلاصه
430 یک فولاد ضد زنگ فریتیک کروم ساده با کربن کم است. فولاد دارای مقاومت در برابر خوردگی خوب در محیط های خفیف خوردگی و مقاومت در برابر اکسیداسیون در دمای بالا است. فولاد توانایی جوش محدودی دارد و نباید در شرایط جوش برای ساختارهای لرزان پویا یا ضربه استفاده شود. به عنوان مواد فریتی، 430 در معرض شکنی شکننده در دمای زیر صفر قرار می گیرد و نمی تواند در برنامه های کاربردی کریوژن استفاده شود. همانطور که فولاد حاوی نیکل یا مولیبدن نیست، ارزان تر از هر فولاد زنگ نزن دیگر است.

کاربردی نمونه
430 در مناطقی که شرایط خفیف خوردگی وجود دارد یا در مناطقی که مقدارمقاومت در دمای متوسط وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه های کاربردی معمول عبارتند از: ترمیم خودرو، برنامه های کاربردی معماری مانند سقف صنعتی و پوشش دیوار، ظروف آشپزخانه، قطعات ماشین لباسشویی و لوله های صنعتی. تجهیزات انتقال مواد در معدن و صنعت قند. کاربردهای مقاوم در برابر حرارت تا 759 درجه سانتی گراد.

جوشکاری
430 دارای قابلیت جوشکاری مناسب برای بسیاری از برنامه های کاربردی است. با این حال، در معرض شکنندگی در جوش / حساس است. خواص خستگی 430 در شرایط جوشکاری ضعیف است و برای کاربردهایی که بارهای کششی یا ضربه ای به کار برده می شوند توصیه نمی شود.

فرآیند آنیلینگ و تنش زدایی
آنیل 430 در شرایط نرمتر و سخت تر است و ممکن است برای عملیات سرد کار استفاده شود. محدوده دماي آن 760 درجه سانتیگراد است با خنک کننده در هوا.

 

صفحه اصلی

ورود به پنل مدیریت